Zeka Oyunları | Oyun Oyna - OyunGoz - En Güzel Oyunu Oyna

Zeka Oyunları

                

Renkli Canavarlar

Renkli ve sevimli canavarlar, sevimli oldukları kadar bir o kadarda zararlılar. O yüzden hepsi toplanarak bir top namlusuna fırlatılmak üzere dizildiler. Sevimli canavarları, uygun kutulara hapsetmelisin.
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 183 0 0

Resim Sayfasına Sıkışan Adam

Resim sayfalarının içerisine sıkışıp kalmış olan çizgi karakterin, karelerden çıkmak için başlattığı çabası devam ediyor. Küçük karaktere bu macerasında eşlik etmeye ne dersin?
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 161 1 0

Neşeli Şekiller

Eğlenceli şekiller ile eğlence dolu bir zeka oyununa başlamaya hazır mısın? Kendi renklerine uygun olan zeminlere ulaşabilmeleri için, bir dizi yol kat edebilmeleri gerekiyor.
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 137 0 0

Gizemli IQ Testi

Daha önce oynadığınız IQ testlerini ölçen oyunlardan çok daha farklı ve çok daha zorlu bir zeka oyununa başlamaya hazır mısın?
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 143 0 0

Vman Taş Eşleştirme

Dünya, uzaylılar tarafından saldırıya uğradı. Dünyayı savunabilmek içinse ancak aynı renkte olan taşları eşleştirerek savunma Silahlarını çalıştırabilirsin. Daha önce hiç bir zeka oyununda hissetmediğin heyecanı bu zeka oyununda hissetmeye hazır mısın?
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 116 0 0

En Fazla Hasar

LCD Televizyonlarını, buzdolaplarını ve daha tahmin bile edemeyeceğiniz çeşitlilikte olan ev eşyalarını bu oyunda parçalayabileceksiniz. Yapmanız gereken, top namlusunu eşyalara doğru yönelterek Ateşlemek. İyi eğlenceler!
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 155 0 0

Salyangoz Bob 4: Uzay Macerası

Salyangozlar uzaya bir salyangoz göndermeye karar verdiler. Uzaya kimi gönderelim diye düşünürlerken, akıllarına maceraya düşkün olan salyangoz bob geldi. Salyangoz boba hazırlıklarını tamamlayıp, roketin fırlatılacağı yere gelmesini söylediler. Salyangoz bob ile muhteşem bir macera daha seni bekliyor!
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 126 0 1

Oyuncak Gemi

Yağmurlu bir günde yol kenarında bulunan su birikintilerinde tahtadan gemisini yüzdüren kahramanımızın gemisi, akıntının şiddetine dayanamayarak kanalizasyona kadar sürüklendi. Gemisini kurtarmak için kanalizasyona inen küçük çocuğa yardımcı olabilir misin?
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 193 0 0

İngilizce Test

Eğitici bir başka oyuna başlamaya hazır mısın? Yapman gereken sorularda bulunan boşlukları doldurmak. Dört farklı şıktan doğru olanı seçersen bir sonraki soruya geçme şansı elde edersin. Başlangıç düzeyinde bir İngilizce testi seni bekliyor!
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 139 1 0

Kovboyu Kurtar

Start Game'e sonrada Start'a basıyoruz ve oyun başlıyor. Amacımız Fare Sol Tuşu ile Doğru objelere zamanında tıklamak ve Kovboyu Kurtarmak. Bunu yaparken Kovboyumuzun tuttuğu iki Balondan en fazla birini patlAtma hakkımız var. Eğer ikiside patlarsa bölümü Kaybederiz. Balonların Patlaması için bölümlerde çeşitli yerlere Kaktüs, İğne gibi tuzaklar yerleştirilmiş. Bunları etkisiz hale getirmek için Objeleri doğru kullanmalı ve Kovboyu uçurarak kurtarmalıyız. Bölümü kazandığımızda Next'e tıklayarak Yeni Bölüme'e geçebilir veya Restart'a basarak aynı bölümü tekrar Oynayabiliriz. Sol Altta Müzik İkonuna tıklayarak müziği Açıp Kapatabilir, Ses İkonuna tıklayarak Sesi Açıp Kapatabilir veya üstlerine Fare ile gelerek yüksekliği istediğimiz seviyeye getirebiliriz. Hemen Üstümüzde Score yazan yerde bölümdeki puanımız yazar ve bu Puan gittikçe azalır. Bu yüzden bölümü ne kadar Hızlı bitirebilirsek Puanımız o kadar çok olacaktır. Bölüm bittiğinde bölüm puanımız ve Total Score yani toplam Puanımız yazar. Altta ise Menü'ye tıklayarak Menü'ye dönebilir veya Select Level diyerek Bitirdiğimiz herhangi bir bölüme dönebiliriz. İyi Oyunlar..
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 1593 35 4

Salyangoz Yolu

Öncelikle oyunun yüklenmesini bekliyoruz. Yüklendikten sonra Play'e basıyoruz ve tanıtımın geçmesini bekliyoruz. Sonra tekrar Play'e basıp Sol Üstteki 1. bölüme tıklayarak oyuna başlıyoruz. Amacımız Yoldaki engelleri Doğru yerlere Fare Sol Tuşu ile tıklayarak kaldırmak ve Salyangozumuzu Exit> Yazan boruya ulaştırmak. Bölüm bittiğinde Next Level diyerek yeni bölüme geçebiliriz. Eğer salyangoz ölürse Try Again diyerek bölüme yeniden başlayabiliriz. Salyangozu hızlandırmak için Sol Üstteki x2 'ye tıklayabiliriz. Tekrar yavaşlamak için x1'e tıklamamız yeterli. Bölümü tekrar oynamak için Sağ Alttaki Restart'a tıklamamız yeterli olacaktır. Oyunun Müziğini kapAtmak için Sağ Alttaki Nota'ya tıklayabiliriz. İyi Oyunlar..
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 2294 26 7

Tek Göz Toplar

Oyun yüklendikten sonra Play'e tıklıyoruz ve gelen Menu'de Start'a basıyoruz. Karşımıza gelen numaralar bölüm seviyesini belirtiyor ve ilk kez başladığımız için Fare ile Sol Üstteki 1'e tıklıyoruz. Oyun başlıyor. Amacımız Kutuların Üstlerine Fare Sol Tuşu ile tıklayarak Top haline getirmek ve Kutular Hangi Renk ise o Renkte bloğun üstüne geldiklerinde tekrar tıklayarak Kutu haline dönüştürmek. Kutuların küçük bir bölümü bile Blokla temas halinde olsa bölümü geçmeye yarıyor. Bölüm bittiğinde Yeni Bölüme geçmek için Next'e tıklamamız yeterli. Bölümü tekrar oynamak için R'ye basabilir veya Sol Alttaki Yenileme işaretine tıklayabiliriz. Bölümler ekranına dönmek içinde yine Sol Alttaki Geri tuşuna tıklamamız yeterli. Bu arada unutmamamız Gereken bir şey ise Zaman geçtikçe Sağ Alttaki Skorumuzun hızlı bir şekilde düştüğü. Bu yüzden bölüm ne kadar hızlı biterse O kadar çok puan kazanabiliriz. Oyunun sesini Kapatıp-Açmak için yine Sağ Alttaki ses işaretine tıklayabiliriz. İyi Eğlenceler..
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 1298 7 1

Renkli Bloklar

Play'e basıyoruz ve Start'a tıklayıp 1. bölüğü seçerek oyuna başlıyoruz. Amacımız Alttaki Click yazan yerde gösterilen sayı kadar tıklamada Bütün Blokları yok etmek. Aynı Renkte bloklar birbirine temas halindeyken bir tıklamada Bütün Aynı renk Blok'lar yok olur ve oyunun espiriside budur. Aynı Renkte Blokları Birleştirip Yok Etmek. Eğer kaybedersek Otomatik olarak bölüm yeniden başlar. Bölümü bitirdiğimizde Next'e tıklayarak yeni bölüme geçebiliriz. Bazı Blokların üstünde Ok'lar var. Ok'lar o Bloğun önünü açtığımızda gideceği tarafı gösterir. Sağ Altta Skorumuz yazar ve her geçen saniye azalır. Bu yüzden Oyunu Hızlı bir Şekilde bitirmeliyiz. R ile bölümü Yeniden Oynayabiliriz. M ile sesi kapatıp açabiliriz. Sol Alttaki Select Level ile Bölüm seçebiliriz. İyi Oyunlar..
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 625 3 0

Kızgın Prizmalar

Play'e basıyoruz ve reklamın geçmesini bekliyoruz. Sonra Tekrar Play'e tıklayarak 1. bölümü seçip oyuna başlıyoruz. İlk bölüm alıştırma bölümü ve yapmamız gereken İşaretlenmiş Noktalara sıra ile Topu ve Küpü Fare Sol Tuşuyla tıklayarak bırakmak. Bölüm bittikten sonra Play Next diyerek Yeni Bölüme geçebiliriz. Bölümler ilerledikçe zorlaşıyor ve Çeşitli Taktikler uygulamak zorundayız. Örneğin 2. Bölümde ilk olarak Kırmızı Topu Sağdaki Üste doğru bakan okun üstüne bırakmalıyız. Sonrada Mavi Topu Mavi Balonun yanına bırakmalıyız. Sol Altta kaçıncı bölümde olduğumu, Onun üstünde Kaç Balondan Kaçını aldığımız yazar. Oyunun sesinin kısmak için Soldaki Ses işaretine tıklamamız yeterli. Bölümü yeniden oynamak için ise Restart'a tıklamalıyız. İyi Eğlenceler..
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 711 7 3

Su Aygırıyı Doyur

Oyun yüklendikten sonra Play'e basarak Sol Üstteki 1. bölümü seçeceğiz ve Space'e basarak oyuna başlayacağız. Amacımız Karpuzları alarak Su Aygırılara yedirmek. Bunun içinde kullanmamız gereken Tuşlar W, A, S, D ve Fare Sol Tuşu. Yapmamız gereken ise W,A,D tuşları ile hareket ederek karpuzun üstüne gelmek. Sonrasında S'ye basarak karpuzu almak ve yine hareket ederek Su Aygırıya yaklaşmak. Son olarak Fare İle Nişan alıp Fare Sol Tuşu ile karpuzu Su Aygırın ağzına Atmak. Bölümdeki büyün Su Aygırıları karpuzunu yiyince bölüm bitiyor ve Space ile yeni bölüme geçiyoruz. Aygırlara dikkat etmeliyiz çünkü çok yaklaşınca bizi yiyiyorlar ve bölüm bitiyor. Böyle bir durumda Try Again'e veya Space'e basarak tekrar başlayabiliriz. Bölümü tekrar oynamak için R'ye basabiliriz. Bunlar dışında Bölümde bulunan Kuş,Meyva vs. gibi nesneleri alırsak ekstra puan kazanırız. Sol üstteki Score yazan yerde Skorumuz yazıyor ve zaman geçtikçe skorumuz azalıyor. Bu yüzden bölümleri bitirebildiğimiz en iyi sürede bitirmeye Çalışmalıyız. Oyunun sesini kısmak için Sağ Üstteki Ses işaretlerine tıklamamız yeterli. İyi Oyunlar..
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 1704 23 6

Beyaz Yol

Play'e sonra oyunda herhangi bir yere tıklıyoruz ve yine Sağ Üstteki Play'e basarak You Are Here'a tıklıyoruz. Yine oyunda bir yere tıklayarak oyuna başlıyoruz. Yapmamız gereken kapıdan düşen adamlara Fare Sol Tuşuna basılı tutarak bir yol oluşturmak ve onları güvenli bir şekilde bitişe ulaştırmak. Eğer yanlış yol çizdiğimizi düşünüyorsak sağ alttaki patlama işaretine tıklayarak yeniden ve yeniden ekrana 2 kere tıklayarak başlayabiliriz. Altta Time yazan yerde Zamanımızı, İn yazan yerde ne kadar adamın içeriye girdiğini, Out'ta ise ne kadarının dışarıda olduğunu gösterir. Tab'a basıp N'ye basarsak yeniden başlayabiliriz. İyi Eğlenceler..
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 1250 7 7

Kare Yüzler

Play'e basıyoruz ve sol üstteki kafayı seçiyoruz. Bölüm başlıyor ve yapmamız gereken Sarı Blok'a tıklamak. Sonra Continue'a basarak devam ediyoruz. 2. bölümde yapmamız gereken ilk önce ortadaki sarı bloğa tıklamak ve sonrasında en üstteki sarı bloğa tıklamak. Amacımız aynı renkteki kafaları bir araya getirmek. Tekrar oynamak için Sol Alttaki Restart'a basabilirsiniz. İyi Oyunlar..
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 812 8 2

Salyangoz Yolu 2

Play'a basıyoruz oyun yüklendikten sonra tekrar Play'a basarak 1. bölümü seçiyoruz ve oyun başlıyor. Amacımız bu salyangozun geçiş yerlerindeki engelleri kaldırarak onu sona ulaştırabilmek. Bunun için yapmamız gereken şey Fare Sol Tuş ile engel olduğunu düşündüğümüz nesnelere tıklamak. Bölümü geçtiğiniz taktirde Next Level diyerek diğer bölüme başlayabilirsiniz. Tekrar oynamak için ise altta ki Restart yazısına tıklayabilirsiniz. Unutmayın ki Altta bulunan Score ne kadar fazlayken bölümü bitirirsek o kadar çok puanımız olacaktır. İyi Oyunlar!

Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 1484 14 0

Zeka Küpü

zekageliştirmek yön okları yada w-a-s-d ile oyna
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 753 7 3

Zeki Samuray

Küçük bir samurayı zekanı kullanarak bulunduğu tehlikeli ortamdan kurtar
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 671 3 1

Alice Greenfingers Deluxe

Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 1898 10 6

Yaratığı Kaçır

Enter'e basıyoruz ve oyunun yüklenmesini bekliyoruz. Play'a basarak oyuna başlıyoruz. Amacımız bu Turuncu Yaratığı labaratuardan kaçırmak. Fare ile etraftaki nesnelere tıklayarak ve bir takım olaylar zincirini başlatarak oynadığımız bu oyunda ilk olarak yapmamız gereken Kimya Şişesine tıklamak. Prof. Ayağa kalktığında musluğu açın ve düşmesini sağlayın. Düştükten sonra Gri Dolabın üstündeki kimya şişelerine yıklayın ve son olarak Yaratığa tıklayın. Artık kaçma vakti geldi. Eğer doğru yerleri bulursanız bölümleri geçebilirsiniz. İyi Oyunlar!
Kategori : Zeka Oyunları
Oyna Oynanma : 740 4 2

Bu Oyun Oynama Sitesini en iyi Google Chrome. ile görünteleyebilirisiniz.
Linkler: Chip Satışı
©2015 Oyungoz.com - En İyi Oyunlar
Oyungoz.com'da Oynadığınız Oyunlar ve Hakları Bu Oyunları Yapan ve Sitelere Veren Oyun Yapımcılarına Aittir. Oyungoz Bedava Oyunların Bir Arada Toplandığı ve Size Faydalı Olabilmek için Ücretsiz, En Anlaşılır Şekilde Sunulduğu Bir Ücretsiz Oyun Platformudur. Yapımcılar İsterlerse İletişim Bölümünden Bize Ulaşabilirler. İyi Eğlenceler Dileriz..